Що таке майнінг криптовалюта і з чого почати заробіток на майнінг

195

Здрастуйте! у цій статті ми розповімо про майнінг криптовалюта.

сьогодні ви дізнаєтеся:

 1. що таке майнінг і чому він вигідний;
 2. як можна майні криптовалюта;
 3. які криптовалюта вигідні для майнінг.

Що таке майнінг

Спочатку почнемо з невеликого блоку теорії.

майнінг – використання обчислювальної потужності для видобутку криптовалюта.

Саме поняття майнінг з’явилося ще в 2010 році, коли тих, хто видобував криптовалюта порівняли з шахтарями, а саму валюту потім з дорогоцінними металами. Спеціальній установці доводиться перелопатити величезний обсяг даних, щоб підібрати необхідний ключ і добути порцію криптовалюта.

Майнінг зараз-засіб інвестицій для багатьох людей, які до 2017-го навіть не знали, що це таке. Через те, що ціна на провідні криптовалюта підскочила в кілька разів (а то і десятків разів) люди продовжують всерйоз замислюватися про те, як би теж на цій хвилі успіху заробити гроші.

Як працює майнінг криптовалюта

Давайте розглянемо принцип майнінг на основі найпопулярнішої криптовалюта – біткоіни, так як більшість інших валют – або клони, або мають схожі принципи роботи.

Майнінг не прив’язаний ні до якого централізованого емітента. Тобто випуском займається сама система в автоматичному режимі. Але перш ніж розповісти, як відбувається емісія – створення нових біткоіни – спочатку пара слів про самих транзакціях всередині системи.

Щоб перевести гроші з одного гаманця в інший, необхідно не тільки здійснити транзакцію, але і отримати підтвердження від інших користувачів, що ця транзакція повинна пройти. А щоб її отримати – потрібно, щоб користувач зібрав 1 блок транзакцій. Для того щоб зібрати блок транзакцій, необхідно отримати хеш з кожної операції.

Робота комп’ютера полягає в тому, щоб підібрати хеш для кожної транзакції. Кількість транзакцій в блоці залежить тільки від їх обсягу – потрібно, щоб вони в сумі не перевищували 1мб інформації. Незважаючи на такий малий обсяг, на перебір хеша йде дуже багато часу і обчислювальних потужностей.

Наприклад, в порівнянні з 2015-м роком, складність майнінг виросла в 10 000! раз. Це спричинило за собою відсутність можливостей майні біткоіни самостійно майже у всіх користувачів.

Резюмуючи, можна сказати так: майнінг — перебір різних варіантів для побудови комбінації хеша для кожної транзакції в блоці. Наприклад, система регулює складність побудови транзакцій для того, щоб на один блок йшло 10 хвилин. Отже, чим більше майнер, тим вище складність.

Після того як ми розібралися, як приблизно працює біткоіни, давайте розглянемо, чому зараз використовують тільки 2 комплектуючих для майнінг – чіпи на відкритих і процесори asic.

Спочатку у біткоіни-системи була кнопка»добути криптовалюта”. Після натискання на неї, процесор активувався і починав використовувати потужності для видобутку. Але потім, виявили, що відеокарти значно перевищують обчислювальну потужність процесорів, і цю кнопку прибрали.

Потім з’ясувалося, що чіпи на відкритих значно сильніше їх самих, а з плином часу, тільки вони і змогли добувати топові криптовалюта, такі як ефір і біткоіни. Ось так пішов у минуле майнінг на процесорах.

Зараз же, складність видобутку біткоіни така, що впоратися з ними самостійно можуть тільки процесори asic, спеціально заточені під майнінг біткоіни. Самостійно майні біткоіни на домашньому пк вже давно не можна.

Майнінг на відкритих став популярним завдяки ефіру. Ця криптовалюта коштує досить дорого (400 + доларів) і щоб її добувати, можна користуватися тільки відеокартами.

Навіть спеціальних asic, які працювали б з ефіром немає, і навряд чи будуть. Просто тому, що при видобутку ефіру має значення не те, яка кількість інформації може обробити процесор, а швидкість обробки. Саме тому поки ще складно знайти щось крім відеокарт, здатне працювати з цією криптою.

якщо все звести до пари слів, які будуть зрозумілі навіть простому користувачеві, то процес майнінг можна описати так:

 • скачується і встановлюється програма для майнінг;
 • потужність обладнання направляється на обчислення всіх можливих варіантів;
 • якщо варіант правильний, значить, майнер отримує винагороду;
 • чим вище потужність, тим вище ймовірність знаходження правильного варіанту.

Ось і вся технологія майнінг простими словами.

Основні способи майнінг

в майнінг можна діяти трьома основними шляхами:

 • працювати в пулі.
 • зібрати свою ферму.
 • скористатися сервісами хмарного майнінг.

Давайте розберемо кожен спосіб більш детально. вони припускають різні витрати, прибуток і необхідне обладнання для старту. Почнемо з найпростішого – майнінг в пулі.

Майнінг в пулі

пул для майнінг – об’єднання декількох майнер, які направляють обчислювальну потужність своїх комп’ютерів для того, щоб добути валюту.

Через те, що на видобуток йде занадто багато енергії і необхідні великі потужності, звичайним комп’ютерам виявляється просто нереально потрапити в число тих, хто знайшов необхідну комбінацію. Поки нормальні установки для майнінг перебирають колосальну кількість варіантів, домашній пк досить обмежений у своїх можливостях.

Такий спосіб підходить для тих, хто хоче випробувати, що означає майнінг криптовалюта, чи може він приносити прибуток і чи варто їм займатися. Це варіант для скептиків, новачків і тих, у кого немає грошей на обладнання.

Працювати можна навіть на домашньому пк. Необхідно завантажити програму, яка автоматично направить обчислення вашого комп’ютера, об’єднає з іншими користувачами і підвищить шанси на успіх. При цьому кожен потім отримає частку згідно з вкладом у видобуток. Тобто чим могутніше ваш комп’ютер, тим вище буде нагорода.

обладнання для майнінг : тут все зовсім просто. Підійде комп’ютер або ноутбук. Навіть домашні машини можуть приносити хоч якийсь профіт, якщо змусити їх працювати 24/7.

скільки можна отримати : тут все не так добре, як в інших способах. Максимум 1.5-2 долара в день, і то, якщо відеокарта виявиться досить потужною.

Як ви бачите, майнінг без вкладень – не міф, особливо якщо у вас свій домашній пк, на якому є хороша ігрова відеокарта. Правда, прибутку великий ви не отримаєте, так як навіть самий «сильний» комп’ютер має потужність приблизно в 26 разів нижче однієї ферми.

Майнінг ферми

Видобуток на фермі-один з найбільш прибуткових, цікавих і мейнстрімових способів роботи з криптовалюта.

В кінці 2016-початку 2017-го з’явилося багато цікавих роликів, щодо майнінг, криптовалюта і біткоіни зокрема. Це говорить про те, що тема популярна навіть в росії, де народ все більш скептично ставиться до різних нововведень, залишаючи місце так званої стабільності.

майнінг ферма – спеціальна установка, вся конструкція якої спрямована на максимальне збільшення обчислювальної потужності.

Є кілька моделей ферм: на спеціальному обладнанні (процесорах asic) і відкритих. Процесор asic-продукт, який створювався виключно для видобутку біткоіни. Так як збільшення числа майнер неминуче веде до ускладнення алгоритмів видобутку, звичайне обладнання перестало з цим справлятися. Тоді було прийнято рішення створити процесори.

На відміну від пулів, тут немає ніяких спеціальних сайтів для майнінг. Є тільки обладнання, програма та обчислення хешу.

Ферми на відкритих з’явилися завдяки ефіру. Його алгоритм видобутку ясно сказав, що отримувати цю валюту можна тільки на відкритих (а раніше можна було використовувати для цих цілей і процесор і навіть жорсткий диск).

Спосіб підходить для тих, хто має достатньо коштів на збір/покупку майнінг-ферми і вільне місце для її розміщення. А також не варто забувати і про супутні мінуси – високі витрати на електрику і постійному шумі.

Обладнання для майнінг: повноцінна ферма, що складається або з відеокарт, або зі спеціальних процесорів. Вона займе місця як один повноцінний комп’ютерний стіл.

скільки можна отримати : ферма приносить дохід залежно від потужності відеокарт, які вона використовує. Приблизний термін окупності майнінг ферми-150 + днів. Якщо переводити все в гроші – близько 600 — 1000Рублів в день.

Майнінг ферми-досить прибуткове вкладення навіть зараз. Але з іншого боку – ніхто не знає, як поведе себе криптовалюта далі, і чи залишаться вигідні майнінг-ферми в майбутньому.

Хмарний майнінг

Досить цікавий спосіб видобутку. Компанії, які надають послуги хмарного майнінг, заявляють, що це «оренда майнінг-обладнання». Тобто ви платите певну суму, отримуючи необхідні обчислювальні потужності-хеш.

По факту, ви просто купуєте частину обладнання і в об’єднанні з іншими користувачами його використовуєте, отримуючи нагороду згідно вкладень. Чимось нагадує роботу в пулі, тільки за обладнання відповідає інша компанія.

Отримуєте прибуток ви або в криптовалюта, або в грошах за курсом на день видобутку. Другий спосіб зручніше, тому що в ньому вам не потрібно буде шукати біржі криптовалюта, щоб продати зароблене.

Підходить для тих, хто не хоче морочитися з фермами або не має великих грошей, але цікавиться майнінг. Вкладення мінімальні – від 2$.

Прибуток в хмарному майнінг – 1/100 від вкладень в день. Приблизно про таку цифру говорять всі, хто коли-небудь займався хмарним майнінг.

Це був би ідеальний спосіб видобутку криптовалюта, якщо не пара “але”. Достовірної інформації про те, наскільки ефективні такі сервіси для майнінг немає. Хтось каже, що після покупки потужностей в перші кілька тижнів все проходило добре, вкладення потихеньку відбивалися, але потім стався різкий спад. Інші ж кажуть, що все відмінно, і вже через 100-120 днів відбили вкладення і вийшли в плюс.

А також існує певний ризик, що багато компаній для хмарного майнінг – не більше ніж фінансові піраміди, які залучають кошти, щоб потім зникнути. Можливо, це і не так, але певний відсоток шахраїв є, а так як індустрія нова, неможливо визначити, хто чесний, а хто прийшов лише за прибутками.

І позиція компаній, які стверджують, що попит на товари для майнінг набагато нижче пропозиції, теж вельми вразлива. Та ж компанія nvidia, яка планує запускати окрему лінійку відеокарт для майнінг, говорить, що попит є навіть у масштабних компаній. Тому зараз хмарний майнінг, з одного боку, вигідний, але з іншого – незрозумілий.

Тому якщо у вас є невелика сума, яку не шкода втратити – інвестуйте в нього, адже 200-250% річних – вигідне вкладення.

З чого почати майнінг криптовалюта і де купити обладнання для майнінг

Купити обладнання для майнінг можна або в росії, або за кордоном. якщо розглядати майнінг-ферму на відкритих, то зараз через політику більшості магазинів, ціни на комплектуючі просто злетіли до небес. Націнка в 300% вже далеко не новина, і навіть щодо зарубіжних інтернет-магазинів при нинішньому курсі, ціни просто величезні.

Незважаючи на це, ферми залишаються досить перспективним вкладенням, особливо для людей, які хоч трохи знайомі з інвестиціями та їх прибутковістю. Приблизний дохід від однієї ферми для майнінг – 150-200% річних, що для малого бізнесу непоганий показник.

Варто також відзначити, що навіть зараз з російськими цінами можна зібрати непогану установку, яка буде добувати криптовалюта, окупаючи електрику і всі супутні вкладення, вийшовши в 0 за 150-180 днів.

Але, по-перше, зробити її самостійно для людини, далекої від комп’ютерів і техніки, досить складно, а по-друге, можна ще помилитися в налаштуваннях і оптимізації, що спричинить за собою неминучі втрати.

Якщо ви не хочете витрачати час на вивчення основ або самостійно збирати ферму, то залишається тільки один варіант-купити обладнання. Варто відразу забути про покупки на вторинному ринку з рук і дошках оголошень.

це дійсно дуже дурна затія, тому що:

 • люди не знають реальної ціни свого товару;
 • зібрана ферма цілком може виявитися б / у, що істотно знизить її ефективність;
 • ви не отримуєте ніяких гарантій, а значить, якщо вона через місяць згорить/зламається, то питати з продавця буде марно.

Тому, якщо ви хочете купити повноцінну зібрану ферму, вам необхідно звернутися до компаній, які продають зібрані ферми. У великих містах є як мінімум 1 компанія, яка займається таким бізнесом, в маленьких – таких мало або зовсім не буває. Тому вам доведеться їхати і купувати установку у великих центрах.

А ще в росії є кілька компаній, які надають потужності ферм в оренду. Але не як в хмарному майнінг, розбиваючи її на частини. Ні, ви дійсно купуєте всю установку + платите за її обслуговування. Все інше компанія візьме на себе. Це досить зручно для людей, які мають кошти і хочуть забезпечити себе пасивним доходом.

Але ми продовжимо говорити про ризики, що неминуче переслідують настільки перспективні вкладення. Ніхто не знає, що буде навіть через рік, так що уважно оцінюйте перспективу таких вкладень.

Купити або зробити ферму самостійно

Щоб дати можливість об’єктивно оцінити всі перспективи від збірки і покупки ферми, ми не будемо говорити, що вигідніше. Вирішіть це самі після перегляду плюсів і мінусів кожного із способів.

почнемо з самостійної збірки ферми. 

плюси:

 • менші вкладення щодо покупки;
 • збираючи ферму самостійно, ви в разі поломки зможете все полагодити.

мінуси:

 • складність в установці для новачка;
 • ризики при налаштуванні і розгоні;
 • велика кількість часу на доставку, якщо купуєте карти за кордоном.

тепер до питання покупки. 

плюси:

 • можна отримати ферму відразу, не витрачаючи часу на покупку / доставку і настройку;
 • простота у використанні;
 • гарантія на цілу ферму;
 • професійна настройка.

мінуси:

 • висока ціна;
 • плата за обслуговування;
 • ризик купівлі неякісного обладнання;
 • якщо у вас недостатньо знань по установці / налаштуванню ферми, ви не зможете в разі форс-мажорів впоратися з поломками самостійно.

Прибуток від майнінг

Ми вже порушували це питання вище, в обговореннях кожного способу, але хотілося б поговорити про нього окремо. Ми не будемо розглядати майнінг на пк, так як це просто спосіб спробувати свої сили, оцінити, чи є гроші в ніші і зрозуміти, чи підходить вона конкретно для вас.

Спочатку поговоримо про ферми і про те, чому на території снд вигідніше цим займатися, на відміну від тієї ж європи. В європі високі ціни на електрику, в 3-4 рази вище, ніж на території росії. це означає, що термін окупності, прибутковість і прибуток дуже сильно впадуть.

Тепер про гроші. Ферма окупається приблизно за 150-200 днів. Деякі джерела називають меншу цифру, але це означає, що автори використовують застарілі дані, актуальні на кінець 2016 і початок 2017 років. Зараз майнінг став популярнішим, видобуток ускладнилася, і доходи істотно впали.

Отже, одна відеокарта може принести від 80 до 180 рублів на добу. Отже, ферма з 6 відеокарт приносить від 500 рублів до 1000 в залежності від комплектації і розгону. Вартість однієї ферми – від 100 до 250 тисяч рублів.

Разом, ми маємо дохід від ферми: 15-30 тисяч рублів щомісяця, при вкладеннях в 100-250. Непогано, перспективно і вигідно. Виходить, за перший рік ви будете мати прибутковість (якщо ціни залишаться такими ж) приблизно в 100% річних.

Питання з фермами ми закрили. Тепер до хмарного майнінг. Якщо брати до уваги середні показники прибутковості в 0.7 – 1% в день від витрат, ми маємо наступні показники-за кожен вкладений долар ми отримаємо 0.7 цента в день. Отже, при витратах в 100 тисяч рублів, в день ми отримаємо 700 рублів, що трохи вище, ніж при самостійному майнінг.

Але ризики тут вище, немає можливості скасувати свої вкладення або просто продати частку. Тому і перспективність таких вкладень викликає більше сумнівів.

Як ви можете бачити, вкладення досить прибуткові незалежно від того, з чим ви працюєте – фермою або сайтом хмарного майнінг. Але за такий прибуток доводиться платити одним, але важливим показником-ліквідністю, яка тут практично нульова. Схожі показники у нерухомості і власного бізнесу в зародковому стані.

Ви не зможете продати свою частку в компанії, яка надає послуги для хмарного майнінг без втрат. Це буде нецікаво покупцям, тому що вони можуть самі витратити таку суму і отримувати стільки ж. І ви не зможете продати майнінг-ферму б / у за ті ж гроші-вона буде не затребувана (якщо, звичайно, ви не з тих, хто можеПродати навіть сніг на алясці). Тому, якщо ви шукаєте те, що можна швидко і за такі ж гроші продати – займатися майнінг не варто.

рекомендуємо до прочитання:
Як заробити біткоіни-9 робочих способів з нуля + інструкція з виведення криптовалюта.

Які криптовалюта підходять для майнінг

Питання про те, які криптовалюта кращі, зараз стоїть набагато гостріше, ніж 1.5 — 2 роки тому. Тоді ще з упевненістю можна було сказати, що добувати битки можна навіть на домашньому пк. А зараз його не можна отримати не тільки вдома, але і на фермах.

Якщо у вас є спеціальна установка на процесорах asic-однозначно потрібно добувати біткоіни. Так як вони просто створені для битків. І ні про що інше навіть не замислюйтеся. Все одно вигідніше не буде.

Для ферм на відкритих однозначною відповіддю буде ефір. Так як саме для нього такі агрегати і збираються. Альтернативою, якщо ви не хочете працювати з ефіром, будуть інші, менш популярні альткоіни. Але зв’язуватися з ними досить ризиковано, тому краще кілька разів подумати, перш ніж міняти стабільний, звичний і перспективний ефір на них.

Якщо ви хочете вдома спробувати, що таке реальний майнінг криптовалюта, то рекомендуємо вам спробувати щастя з альткоінамі. Так як ні з ефіру ні з біткоіни ви в пулі не отримаєте ніякого доходу. Альти залишаються єдиним варіантом ефективного заробітку. Так як на початковому етапі їх майні ще досить просто, а ціна може значно піднятися – в перспективі ви можете пристойно заробити навіть на домашньому пк.

як підсумок:

Зі спеціальним обладнанням майнім битки і тільки їх. З фермами-ефір (або перспективні альти, якщо сильно хочеться ризикнути). На домашньому пк-тільки альткоіни (але не ефір). Як ви бачите, немає однозначно “найвигіднішою криптовалюта”: під кожну можливість і потреба є свій вигідний варіант.

Тепер про ще більш важливе-прогнози експертів щодо криптовалют.

Прогнози фахівців щодо долі криптовалют

Тут зовсім не буде суб’єктивізму. Голі факти та оцінки більш компетентних людей. Але людей відразу в двох областях-фінансах і it. При цьому ті й інші мають різні погляди щодо долі криптовалют.

Почнемо з більш позитивного. Прогноз it-фахівців щодо криптовалюти в цілому і технології блокчейн зокрема-вкрай позитивний. Специ вважають, і з ними важко не погодитися, що технологія, на якій базуються криптовалюта, буде затребувана в реальному бізнесі вже незабаром.

Це пов’язано з тим, що перспектива того, щоб всі процеси, які відбувалися на підприємстві, впливали один на одного, утворювали ланцюжок даних і аналізувалися машинами – досить приваблива. Це істотно скоротить витрати і, можливо, принесе вигоду компанії.

Найпростіший приклад-прив’язка блокчейна до поставок. Відбувається поставка, система обробляє процес, виводить дані про отримання товару, запускає механізм переказу грошових коштів, після відправки робить необхідні дані публічними і після цього оформляє пакет документів. Приблизно так може працювати програма автоматизації на блокчейне.

А ще блокчейн зараз – спосіб шифрування даних. Дані можуть бути анонімними чи ні, але вони на всі 100 будуть захищені. І ніхто не зможе їх розсекретити, що теж важливо.

Отже, прогноз it-фахівців на технологію блокчейн, а також криптовалюта – досить позитивний. У майбутньому буде тільки зростання використання технології, що неминуче призведе до зростання попиту і на криптовалюта, як похідну цієї технології.

А тепер до більш негативного. Вже рік як в сфері інвестування витають настрої про те, що біткоіни (а все криптовалюта безпосередньо залежать від ціни на біткоіни) за всіма ознаками – черговий міхур, який загрожує лопнути. Тут і різкий зліт, і переоцінка, і постійна спекуляція валютою. Денні просадки на 1-2% давно вважаються нормою, але, з фінансової точки зору – один з найбільш явних ознак.

Криптовалюта дуже переоцінена. Тільки подивіться на те, наскільки скакнув біткоіни за останній рік. Ще рік тому, в жовтні 2016-го, валюта коштувала 600 доларів. Зараз же показники знову пробили позначку 4000 і дійшли вже до 4300$.

Вже був невеликий спад у вересні, але він пов’язаний із забороною біткоіни-бірж в китаї. Спекуляції на біткоіни підвищують його вартість, але дуже перегрівають цю валюту, а разом з нею і весь ринок крипти. Вся ситуація дуже нагадує кризу в 2000 роках з it-компаніями, і в 2008 з ринком нерухомості в сша.

Ситуація ризикує повторитися, і багато трейдерів і інвестори всерйоз побоюються за долю криптовалюта. Але вирішальне слово все ще залишається за провідними центробанками європи і сша. Якщо англія, німеччина, франція і америка прийдуть до того, що криптовалюта можна використовувати в якості застави – неминуче виросте ціна на криптовалюта. Якщо немає, то все піде під укіс.

Тому, якщо ви заробляєте на криптовалюті, уважно стежте за новинами. Від уряду провідних західних країн безпосередньо залежить ваш заробіток і перспектива вкладень.

Як ще заробити на криптовалюті

Майнінг – не єдиний спосіб заробітку на криптовалюта. Отримати криптовалюта без майнінг теж можна – для цього потрібні ті самі біржі, на яких активно ведуться торги. Хтось купує, хтось продає, через це ціна постійно скаче.

Ринкові спекуляції на ринку крипти – просто рай для тих, хто розбирається у фінансових показниках. Коливання в 1-2% за день – полігон для того, щоб заробляти величезні гроші, купуючи і продаючи біткоіни. Навіть в рамках однієї торгової сесії, ви можете істотно збільшити ваш капітал.

Але торгівля на топових криптовалюта на зразок ефіру і біткоіни буде складна для тих, хто далекий від фінансових ринків. Для таких людей залишається варіант інвестування в альткоіни, які тільки набирають популярність.

Альткоіни – все криптовалюта, крім біткоіни. І вони хороші тим, що відразу після емісії вони будуть коштувати 1-2 центи, і тільки після цього стануть набирати свою популярність. За 2017 рік, який ще не закінчився, більшість топових альткоінов показали зростання більш ніж на 2000%, що просто вражає.

Тому, якщо ви не хочете займатися майнінг, вкладення в перспективні альткоіни – ось ключ до успіху. Вони можуть виявитися навіть вигідніше витрати грошей на майнінг. Головне, пам’ятайте, що ніякі вкладення не будуть 100%-ми.

Висновок

На закінчення можна сказати кілька речей. У росії майнінг був і буде популярним ще 1-2 роки. Саме в цей час потрібно по максимуму використовувати свої кошти, добувати біткоіни і заробляти. у 2017 у вас все ще є шанс встигнути на поїзд, що минає.

Але між тим, вкладення в криптовалюта – великі ризики, тому вибирайте з розумом. Але все ж, якщо ви хочете заробляти зараз і не боїтеся втратити частину коштів – наважуйтеся, створюйте/купуйте ферми і здобувайте собі гроші. Це відмінне джерело пасивного доходу. Про майнінг вже 5 років кажуть, що він збитковий. А люди продовжують заробляти на ньому величезні гроші.