Новини фінансів києва

9-7-2021

 

В реальності українці, які працюють за кордоном, перераховують на Україну до $ 20 млрд. При цьому закордонні інвестиції в економіку країни складають близько $ 2 млрд. Про це 10 квітня в ефірі одного з українських телеканалів заявив директор Українського аналітичного центру, економіст Олександр Охріменко , коментуючи дані Світового банку про те, що за 2018 рік українські громадяни перерахували в країну більше $ 14 млрд. Хочемо порекомендувати почитати про  новини фінансів на сайті .

«Це однозначно позитивна тенденція. Звертаю вашу увагу там $ 20 млрд. Просто Всесвітній банк вважає тільки показник так званої оплати праці. Я вважаю і приватні перекази. Ви самі знаєте, що багато наших заробітчан не пишуть, що це зарплата, а пишуть приватний переклад. Самі розумієте чому. Тому все-таки 20 млрд. Сума більше … Зарубіжні інвестиції – 2 млрд, а тут 20 млрд., Це солідно », – сказав Охріменко.

Він вважає, що курс гривні зміцнюється завдяки українцям, які наповнюють країну валютою.

«Якщо прирівняти приватні перекази до ВВП України, це хороший показник, але ще маленький – 11%. У Грузії – майже 16% … Бажано цей показник наздогнати до 20%. Це було б дійсно корисно. На сьогоднішній момент гастарбайтери – основне джерело надходження валюти. Чому у нас зараз ревальвація? Не було б гастарбайтерів, був би курс 50 (гривень за долар – ред.). Зараз була б така проблема з валютою », – вважає Охріменко.

Він нагадав, що завдяки роботі і навчанню в Європі українці підвищують свою кваліфікацію і добробут.

«Є статистика Євростату. За 28 років всього-на-всього близько 42 тис. Громадян України отримали громадянство Євросоюзу … Як правило українці їдуть, працюють і повертаються в Україну. На сьогоднішній день тимчасовий дозвіл на проживання на території ЄС мають 573 тис громадян України. Чи не мільйон, ні мільярд. Дійсно, в минулому році в Польщі відпрацювало 2,6 млн. Українців. Багато хто приїжджає, попрацюють півроку і повертаються », – підкреслив Охрименко.

Він також вважає, що в Україні вже потрібно зносити більшість заводів, які залишилися у спадок від СРСР.

«Ми сильно застрягли в цьому« совку ». Допотопні заводи, які у нас залишилися, вони нікому не потрібні, вони нікому не цікаві. Їх потрібно знести раз і назавжди, тому що нові технології як раз там. Коли людина приїжджає і працює з автоматикою, він розуміє, що працювати там, де виробництво автоматизовано, значно краще, ніж в Україні руками », – сказав Охріменко.

Як повідомлялося, в квітні 2019 року Світовий банк проінформував, що в 2018 році обсяги грошових переказів трудових мігрантів в Україну склали 14 млрд доларів. Таким чином Україна стала регіональним лідером в Європі і Центральній Азії за обсягами грошових переказів трудових мігрантів. За цим показником Україна обігнала Киргизстан, Таджикистан, Узбекистан і Росію.

«Україна – найбільший одержувач грошових переказів в регіоні – отримала рекордні понад 14 мільярдів доларів у 2018 році, що на 19% більше, ніж у 2017 році», – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що такий сплеск відображає зміни в методології оцінки вхідних грошових переказів, так само як зростання попиту в сусідніх країнах на українських трудових мігрантів. Всього в країни Європи і Центральної Азії в 2018 році надійшло 59 млрд доларів, що в порівнянні з 2017 років на 11% більше.

Лідером серед одержувачів грошових переказів в світі в минулому році стала Індія – туди надійшло 79 мільярдів доларів. Далі йдуть Китай ($ 67 млрд), Мексика ($ 36 млрд), Філіппіни ($ 34 млрд) і Єгипет ($ 29 млрд).