Питання розробникам сайту

1315

Сьогодні створення сайтів стало настільки простим, що навіть починаючі користувачі інтернету, активно поповнюють ряди блогерів і вебмастерів.

Але для повного вивчення роботи з CMS або безкоштовними конструкторами, необхідні певні знання. Крім цього, з початковим рівнем знань, реалізувати великий проект навряд чи вийде.

Тому, багато звертаються до фрілансерів і в Web-студії, щоб замовити розробку сайту. При цьому більшість клієнтів, у міру нікого рівня знань, не можуть оцінити готовий результат. Якщо ви вирішили замовити майданчик, то при отриманні проекту, задавайте питання розробникам сайту.

Що обов’язково потрібно запитати у творців сайту?

 • Є помилки в HTML коді? Практично на кожному сайті можна виявити недоліки в коді, це цілком нормально, але їх необхідно усувати ще до того, як проект починає розкручуватися. Розробник сайту, обов’язково повинен заявити, що всі помилки виправлені і сайт працює коректно.
 • Оптимізований сайт під пошукові системи? У деяких випадках, оптимізація сайту не входить в обов’язки розробника, тому за такі послуги, можливо, доведеться доплатити. Але зробити це потрібно обов’язково, адже розробники сайтів непогано розбираються у їх оптимізації і можуть у процесі створення, врахувати всі тонкощі.
 • Наскільки швидко завантажуються сторінки? Від швидкості завантаження сайту залежить багато, але головний показник – це поведінкові фактори. Повільний інтернет в минулому, а при довгій завантаженні сторінок, відвідувачі можуть залишати ресурс, тому при створенні сайту, повинна бути врахована навантаження.
 • Досить зручна навігація? Ще один важливий фактор, який в подальшому вплине на поведінку відвідувачів. Навігація повинна бути зручною, всі сторінки сайту повинні бути доступні в три кліка з головною, а меню просте і інтуїтивно зрозуміле.
 • Перевірена чи кросбраузерність? Відвідувачі вашого сайту можуть користуватися різними браузерами, а із-за недоліків в коді, майданчик може некоректно відображатися в різних програмах. Обов’язково уточніть у розробників, правильно відображається ресурс на всіх платформах.
 • Всі ці питання необхідно задавати після того, як проект повністю допрацьований і співробітники компанії або фрілансер, мають намір отримати оплату за виконану працю.

  Ви скажете, навіщо їх ставити, якщо можна самому все перевірити? Справа в тому, що якщо ви знайдете недоліки після прийому проекту, вам буде простіше довести, що робота не дороблена і попросити розробників виправити всі недоліки.

  Відповідаючи на ваші питання, вони вже затвердили, що все добре, а якщо це не так, ви легко можете повернутися до листування і використовувати її як доказ.

  Рубрика для вебмайстрів