Синопсис — як написати і що це таке?

1217

Зміст

 • Синопсис фільму, книги, серіалу, сценарію
  • Синопсис, приклад з фільму

Всім манімейкер, чия діяльність так чи інакше пов’язана з текстами, потрібно розбиратися в форматах статей.


Їх досить багато і однією з варіацій є синопсис. Слово почали використовувати ще в стародавній Греції. Так називали і максимально короткий змістовний опис якого-небудь об’єкта.

Синопсис – як написати і що це таке? Зараз значення цього терміна практично не змінився. Тексти також потрібні для змістовного опису чого-небудь, найчастіше їх використовують для подання сюжетної лінії. Щоб не доводилося повністю вивчати сенс, його укладають в рамки.

Синопсис фільму, книги, серіалу, сценарію

Для кожного об’єкта синопсис полягає в різному вигляді. Його роблять навіть для статей, які продаються через біржі копірайтингу (короткий опис). Необхідно донести до потенційного покупця, про що саме йде мова в тексті, основна ідея, терміни і напрями думки.

Точно також складаються синопсисы в інших сферах. Приміром, коли пропонуєш свій сценарій, режисери вимагають надіслати короткий виклад суті. У них просто немає часу вивчати «шедеври» кожного автора. Точно також діють видавництва, зацікавлені в пошуках талановитих письменників.

Чим відрізняється синопсис від анотації? Тим, що він розкриває повну суть. Наприклад, якщо це опис фільму, то в ньому необхідно залишати якусь загадку, зацікавити глядача (читача книги).

У синопсисі ж доведеться розписувати все, в тому числі розкривати кінцівку, щоб після прочитання короткого змісту, все було ясно.

Написати і видати книгу без видавництва складно, а склавши синопсис, можна надсилати пропозиції різним компаніям.

В інтернеті легко знайти інформацію про те, як скласти синопсис. По суті, це короткий виклад сюжетної лінії.

Є кілька загальних правил для написання синопсиса:

 • текст від третьої особи;
 • позначення жанру;
 • пишеться в теперішньому часі;
 • зазначаються тільки головні герої;
 • розкриття фіналу;
 • вмикайте цитати героїв;
 • мінімум подробиць сюжету;
 • обсяг не більше 2 сторінок.

Навряд чи вийде замовити написання стрічку, бажано виконати цю роботу самостійно. Тільки автор знає свій сценарій, фільм або сюжет книги досконально. До того ж, доведеться йти на ризики і показувати роботу до її публікації.

Синопсис, приклад з фільму

Набагато простіше пояснити, як складається такий формат статті на конкретному прикладі. Наш синопсис зразок буде представлений в максимально стислому форматі, ви можете зробити свій більш великим.

Складався матеріал по фільму «Люсі», який не так давно крутили в кінотеатрах:

Жанр фільму бойовик, фантастика. Починається картина з діалогу двох персонажів, які не можуть зважитися віднести кейс важливій людині. Головна героїня (Скарлетт Йохансон) відносить валізу китайського мафіозі, а той вшиває в її живіт новий синтетичний наркотик для транспортування в іншу країну.

Пакет з наркотиком пошкоджується і мозок героїні починає працювати не на 10%, як в теорії. З часом, її можливості розвиваються, і вона вчиться керувати цією силою. Погані хлопці переслідують її протягом усього фільму, але у них нічого не вдається.

Люсі шукає інші пакети з наркотиками, щоб розширити межі мозку, їй це вдається. Вона зв’язується з вченим, він допомагає їй усвідомити, що відбувається.

В кінцівці фільму героїня вирішує створити комп’ютер з великим обсягом інформації, серед якої є дані, нові для людства. Пожертвувавши собою, вона створює носій пам’яті, він опиняється в руках вчених.

Цей синопсис далекий від ідеалу, але і пішло на його складання зовсім небагато часу. Приклад складався для того, щоб новачки зрозуміли, як може виглядати такий матеріал. Аналогічно створюється текст книги, переказів, творів.

Якщо вирішите відправити синопсис сценарію у видавництво, шукайте приклади на офіційних сайтах. У компаній бувають свої вимоги до складання короткого змісту.

Створити короткий синопсис можна за кілька хвилин, чи варто витрачати більше часу? Тільки в тому випадку, якщо документ використовується для серйозних намірів. Стаття для продажу не вимагає серйозної уваги, а от звернення до видавництво повинно бути ідеальним.

Про фріланс