Золоті прикраси, хутряні вироби, ноутбуки та смартфони — чотири категорії речей, які найчастіше приносять в ломбарди для продажу або застави. Пропонуємо ознайомитися з основними умовами прийому та оцінки таких виробів в ломбардах.
Золоті прикраси
- Проба металу. Перше, на що звертає увагу товарознавець — проба, яка стоїть на золотому виробі. Чим вище відсоток вмісту «чистого» золота в сплаві, тим вище буде ціна прикраси.
- Вага виробу. Тут закономірність очевидна. Більше вага — вища ціна.
- Наявність каменів. Дорогоцінні й напівкоштовні камені в оздобленні можуть збільшити його цену. Зверніть увагу: не всі ломбарди враховують вартість каменів!
- Стан виробу. Подряпини, потертості, відколи — все це знижує вартість прикрас. Зламані золоті вироби можна здати в якості брухту. В цьому випадку його ціна буде суттєво нижче, ніж за предмет з «товарним виглядом».
Хутряні вироби
- Вид і колір хутра. Кожен вид хутра оцінюється відповідно до прейскуранта. Наприклад, соболь коштує значно дорожче, ніж єнот, мутон або норка. Більш рідкісні відтінки хутра цінуються вище, ніж широко поширені.
- Кількість шкур. Шуба, пошита з великої кількості шкур, завжди оцінюється вище, ніж, наприклад, шуба з окремих шматочків.
- Стан і фасон. Чим краще «товарний вигляд» шуби, чим новіше вона виглядає — без потертостей, що стирчать ниток, заломів і залисин хутра, тим більшу ціну назве товарознавець в ломбарді. Але також буде враховуватися дизайн і фасон вироби. Шуби з останніх дизайнерських колекцій оцінюються в рази вище «рядових» моделей.
- Вік. Чим новіший шуба, тим вище буде її оцінна і закупівельних вартість.
- Сертифікат. Багато хутряні вироби мають спеціальні сертифікати якості, які видаються при покупці. Наявність такого документа може істотно підвищити вартість виробу.
Смартфони і ноутбуки
Ми об’єднали ці дві категорії виробів в одну, оскільки вимоги ломбардів до такої техніки дуже схожі:
- Стан роботи. І мобільні телефони, і ноутбуки повинні бути обов’язково справними. Якщо пристрій відмовляється навіть включатися, будьте готові, що товарознавець не прийме його.
- Товарний вигляд. Відколи на корпусі, відсутні клавіші, тріщини на екрані — чим більше дефектів у пристрої, тим нижче його ціна. Як правило, ломбард не приймає техніку в такому стані не дивлячись на її працездатність.
- Виробник і модель виробу. Чим сучасніше ноутбук або смартфон, тим вище вони будуть оцінені в ломбарді. Товарознавець також звертає увагу на виробника. Зрозуміло, що продукція Apple буде коштувати дорожче, ніж техніка невідомої китайської фірми.
- Гарантія. Якщо у вас є гарантійний документ на техніку, то шанси на вигідний продаж або отримання застави значно збільшуються.
- Комплектація. Наявність зарядного пристрою, гарнітури, коробки, інструкції — ще один фактор, який впливає на ціну виробу і здатний її збільшити.
Товарознавець в ломбарді, перш ніж назвати остаточну оціночну або скупні вартість виробу, ретельно оглядає його і перевіряє відповідно до всіх параметрами, які ми привели в цій статті. Тільки після цього він приймає рішення про прийом речі і озвучує ціну.